צלילת לילה צלילת לילה
Aqua Sport

צלילת לילה

צ ל י ל ת    ל י ל ה 
עם רדת החשיכה, חל שינוי דרמטי בנוף התת-מימי. בעלי חיים הפעילים ביום מתכנסים למקומות מסתור ואילו בעלי החיים הליליים מתחילים את פעילותם. בעלי חיים רבים משנים את התנהגותם או את מיקומם ואלמוגים רבים משנים את הופעתם.בקרב צוללים רבים רווחת הדעה כי צלילות לילה הן בין הצלילות היפות והמרשימות ביותר.                        
מגבלות צלילת לילה:
החשכה. בצלילות לילה נעשה שימוש בפנסים ולכן כושר הראייה מוגבל אך ורק למה שנמצא בטווח אלומת הפנס וגזרתה. טווח ראייה מוגבל גורם לקשיים בהתמצאות מתחת למים, ישנו קושי בשמירת  קשר עין או סימנים מוסכמים עם השותפים לצלילה, כמו כן קיימים בעלי חיים היוצאים בלילה ממקומות המסתור ועלולים להיות מסוכנים (קיפודי ים, זהרונים). ביצוע פעולות שגרתיות כגון איזון ציפה, ריקון מסכה וכו.. עלול להיות קשה יותר בצלילות לילה.
תכנון צלילת לילה:
מומלץ לבצע צלילת לילה באתר המוכר לצולל מצלילת יום. כמו כן בצלילת הלילה רצוי לצלול צלילה רדודה (לא יותר מ-10 מ') ופשוטה לביצוע. בשום פנים ואופן אין לבצע צלילות עומק,צלילות במערות או בכלי שיט טבועים בלילה! נקודות הכניסה והיציאה חייבות להיות מסומנות באמצעי תאורה, האתר צריך להיות קל לזיהוי ונוח לגישה. כל צולל חייב להצטייד בפנס תת-מימי. כל זוג צוללים ייקח עמו מצפן, חבל התקשרות ופנס רזרבי.
בטיחות:
הצוללים מאירים בפנסיהם קדימה, לכיוון השחייה. צולל השוחה מרחק מה מאחור יתקשה בזיהוי הקבוצה, מומלץ לכל צולל לחבר 'סטיקלייט' (מקלוני תאורה כימיים) למיכל הצלילה שלו מאחור, כדי להיראות היטב. הראות מתחת למים תלויה באורות החוף, בעננות ובמצב הירח.
חובה לדווח לחיל הים לפני כל צלילת לילה ולידע את מועדון הצלילה על מועד הסיום המשוער

               


באקווה ספורט צלילת לילה מודרכת מידי יום חמישי - יש להירשם ולתאם מראש עם דלפק הצלילה טל. 086334404 כמו כן - מתי שמתאים לכם למינימום 4 צוללים.
לא לשכוח תעודת צלילה, ביטוח צלילה ויומן צלילות. במידה ולא צללתם בשישה החודשים האחרונים או יותר תדרשו לצלילת רענון

                

                                         

אקווה ספורט בינלאומי אילת וטאבה
מרכז צלילה לים סוף (1962) בע"מ
טל.6334404 08 פקס.6333771 08
ת.ד.300 חוף אלמוג אילת 88102

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים